Żeliwne kotły na pellet

Urządzenia kotłowe na paliwo stałe są tradycyjnie wykorzystywane do ogrzewania budynków mieszkalnych w sektorze prywatnym. Żeliwne kotły na pellet nie ustępują popularnością jednostkom gazowym wyposażonym w zbiornik na gaz, a nawet przewyższają je pod względem bezpieczeństwa eksploatacji. Dlatego ważne jest, aby wielu właścicieli domów wiejskich zrozumiało, czym jest piec na pellet i jak działa. W swej istocie kotły na pellet są rodzajem pieca na paliwo stałe, przeznaczonym na specjalny rodzaj paliwa (brykiet drzewny) - pellet i charakteryzuje się częściową lub pełną automatyzacją procesu pracy. Zasadniczą różnicą między tym sprzętem a innymi próbkami jest autonomia działania - zdolność do funkcjonowania niemal bez ingerencji właściciela. Cechą tej klasy jednostek jest ich wyższa sprawność, uzyskana dzięki wysokiemu transferowi ciepła brykietów paliwowych oraz dzięki cechom konstrukcyjnym. Na rynku krajowym żeliwne kotły na pellet prezentowane są w kilku wersjach: jako modele przeznaczone tylko na pelety i nie mogące pracować przez długi czas z wykorzystaniem innych rodzajów paliwa, jako jednostki połączone, które są ładowane zarówno drewnem opałowym, jak i węglem, oraz jako kotły na pellet, które działają dobrze na prawie każdym rodzaju biomasy.

Nowoczesne żeliwne kotły na pellet to niezawodne i bezpieczne urządzenia, które są stale poszukiwane przez właścicieli podmiejskich gospodarstw rolnych. Cechy urządzenia i zasada działania – spójrzmy na nie. Paliwo dostarczane jest do kotła automatycznie z zasobnika pelletu. Typowy projekt kotła na pellet do ogrzewania prywatnego domu składa się z następujących głównych elementów: moduł spalania, strefa konwekcyjna, popielnik. Dodatkowo system zawiera specjalny mechanizm podawania pelletu drzewnego do komory spalania, a także lej do ich przechowywania. W większości modeli procedura dodawania paliwa nie angażuje osoby i polega na jej automatycznym doprowadzeniu do miejsca użytkowania. Ślimakowy sposób tankowania pelletu do kotłów wraz z mechanizmem zapłonowym zapewnia ich szybkie spalanie. Dzięki temu możemy zaklasyfikować urządzenia grzewcze na pellet jako zaawansowane technologicznie. Kontrola temperatury i szybkości spalania jest realizowana przez czujnik. System zawiera wbudowany wentylator, który na siłę wdmuchuje powietrze do strefy spalania. Jego obecność znacznie zwiększa efektywność wykorzystania paliw stałych, a także przyspiesza procesy wymiany ciepła. Aby zapewnić niezawodny zapłon urządzenia, wymagane jest, aby piec był dobrze rozpalony. Następnie urządzenie przechodzi w tryb pracy, podczas którego powstają gorące gazy, które są usuwane przez komin na zewnątrz. Kolejną cechą sprzętu są duże straty w kanale odprowadzania odpadów (do 95 proc.).

Jest to uważane za wadę zastosowanego projektu, choć nowoczesne kotły na pellet potrafią sobie z tym lepiej radzić. W samym kotle intensywność przepływu powietrza jest regulowana automatycznie, z uwzględnieniem optymalnych parametrów jego pracy. W razie potrzeby istnieje możliwość ręcznego sterowania pracą systemu z pilota znajdującego się w znacznej odległości od paleniska. Cechą charakterystyczną agregatu pelletowego jest ciągłość dopływu paliwa do pewnego momentu, aż do osiągnięcia maksymalnej temperatury w układzie. W przypadku jej przerwania, powrót do trybu pracy możliwe jest dopiero po osiągnięciu temperatury w obiegu. spadła do akceptowalnej wartości. Aby uzyskać pełny obraz działania kotłów grzewczych na paliwo stałe, nie wystarczy znać zasady ich działania i konstrukcję. Aby to zrobić, musisz zapoznać się z zaletami i wadami jakie mają kotły na pellet. Do pozytywnych aspektów należą następujące charakterystyczne cechy: zwiększona wydajność, eliminująca potrzebę tworzenia dużych zapasów drewna opałowego lub węgla, wysoka wydajność, którą można osiągnąć tylko podczas obsługi urządzeń kotłowych gazowych, wysoka kaloryczność materiału wyjściowego, koszt paliwa stałego jest raczej niski w porównaniu z efektem termicznym, absolutne bezpieczeństwo działania tego typu sprzętu, możliwość pełnej automatyzacji przepływu pracy, możliwość rezygnacji z monitorowania stanu systemu bez interwencji człowieka, ponieważ wbudowana automatyka kontroluje dopływ paliwa i reżim temperaturowy systemu, trwałość i niezawodność sprzętu jako całości.

Formularz bezpłatnej wyceny

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "Camino Sp. z o.o." z siedzibą w 67-100 Nowa Sól ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.



 
Instalacje fotowoltaiczne Bielsko

Camino Sp. z o.o.
ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40,
67-100 Nowa Sól
 
REGIONALNY KIEROWNIK SPRZEDAŻY POLSKA - PÓŁNOC
Tel. +48 783 603 201

 

REGIONALNY KIEROWNIK SPRZEDAŻY POLSKA - POŁUDNIE
Tel. +48 725 800 536

 

CZĘŚCI ZAMIENNE
Tel. +48 725 800 383

 

KOTŁY, ADAPTACJE NA PELLET, PALNIKI
Tel. +48 570 415 300;+48 783 603 201

 

DZIAŁ TECHNICZNY, SERWIS
Tel. +48 603 434 463
E-Mail: sklep@kotlycamino.pl

 

pozycjonowanie stron bielsko